Tempepulgad

Taimsed pulgad on lihtne ja maitsev toit. Sojale vahelduseks võib proovida tempeh’it ehk tempet, mida vahepeal müüakse ökopoodides ka Eestis.

IMG_2518

Kalapulgad on laste toidulaua klassika olnud juba aastakümneid. Laias ilmas on mõistagi leiutatud selle sama kujuga taimsed pulgad, kuid Tallinna Prismade sügavkülmast on leida ainult midagi sinnapoole ehk sojanuggeteid. Need on ka väga-väga maitsvad ja neid süües ei saa ka iga lihasööja aru, mida ta sööb. (Mitte et seda oleks kalapulkasid või kananuggeteid süües alati võimalik kindlaks teha.)

IMG_2508

Seekord aga tahtsin valmistada pulgad ise! Vahel on tore mõelda variante soja asemele ja kasutada näiteks tempeh’it. Tegemist on fermenteeritud tofulaadse tootega, mida saab teha näiteks hernestest, ubadest ja riisist. Minu lemmik on toiduks kasvatatud lupiinitaimest valmistatud tempeh. Seda hääldatakse “tempe”, seega võiks seda vabalt ka nii kirjutada.

Valmistamine käis nii, et lõikasin tempe pulkadeks, segasin taldrikul nisujahu veega, lisasin soola-pipart, uputasin pulgad korraks taina sisse ja praadisin õliga ilusaks.

IMG_2513.JPG

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s