Olen karjala juurtega soomlanna ja puhtast uudishimust asunud 2007. aastal elama Eestisse.

Olen sündinud 1984. aastal ja lõpetanud Jyväskylä Ülikooli keele ja kirjanduse magistrantuuri. Magistritöös uurisin oma tõlget Silvia Rannamaa noorteromaanist „Kadri“. Tartu Ülikoolis õppisin aastatel 2007–2009 eesti keelt ja kirjandust.

Lisaks erinevatele tõlgetele ja keelekorrektuuridele olen aastast 2009 õpetanud soome keelt arstidele Mehiläinen Eesti OÜ-s . Olen viinud läbi soome keele kursuseid ka Tartu Kunstikoolis ja Eesti Ingerisoomlaste Liidus.

Kirjanduse teemaga saab tutvuda lähemalt siin.

Ajakirjanduse vallas olen töötanud Eesti Ingerisoomlaste Liidu ajakirja Inkeri peatoimetajana ja keeletoimetajana. Samuti on mul peatoimetamise kogemus Soome Veganliidu ajakirjast Vegaia. Artikleid ja raamatuarvustusi olen avaldanud ka mh Tuglase Seltsi ajakirjas Elo ning Soome Eesti-seltside Liidu (SVYL) ajakirjas Viro.Nyt.

Oma eluviisist lähtuvalt tegelen palju veganlusega. Olen üks „Vegan. Hooliv ja maitsev elu“ (Tammerraamat, 2015) kolmest autorist. Sügisel 2017 ilmub mu eestikeelne teatmik veganperede ja laste teemal. Raamat ilmub ka soome keeles tiitliga „Vegaanimuksut“ (Into Kustannus). Vegantoitumise alal olen harinud ennast 2017. aasta algusest alates Helsingi Ülikooli toitumisteaduse kaugõppes. Kasvatan oma 2015. aastal sündinud last veganina.

Veganluse teemaga saab tutvuda lähemalt siin.